حریم خصوصی و عینک های گوگل

برخی از نهادهای بین المللی مدافع حفظ حریم خصوصی از شرکت گوگل درخواست کرده اند تا اطلاعات بیشتری را در خصوص محصول تازه این شرکت ارائه دهند. این نهادهای بین المللی از گوگل خواسته اند تا در یک گفتگوی “واقعی و شفاف” در خصوص عینک تازه خود اطلاعاتی را اعلام کنند و بگویند که برای حفظ حریم خصوصی افراد چه برنامه ای دارند؟

جنیفر استودرت کمیساریای حفظ حریم خصوصی کاندا از جمله مدافعان طرح این درخواست از شرکت گوگل است که پای این درخواست را امضا کرده است. کمیسیون هایی از نیوزیلند، مکزیک، سوئیس و اتحادیه اروپا از جمله حامیان این درخواست هستند. ماه گذشته میلادی نیز یکی از اعضای کنگره آمریکا در نامه ای به شرکت گوگل نگرانی خود را در خصوص جایگاه حریم خصوصی در محصول تازه گوگل ابراز داشته بود.

گوگل نیز در بیانیه ای تصریح کرد که :” ما بسیار با دقت این محصول تازه را طراحی کردیم زیرا هر بار که محصولی تازه پا به عرصه می گذارد با خود مسائلی را نیز به همراه می آورد. برنامه اکسپلورر عینک ما ، در برگیرنده همه طبقات اجتماعی است. ما این اطمینان را داریم که کاربران این تکنولوژی تازه با این محصول تازه می توانند آینده ای تازه را رقم بزنند. ”

پروژه عینک بخشی از آزمایشگاه ایکس گوگل در این شرکت می‌باشد، که بر روی تکنولوژی های آینده کار می‌کنند، مانند خودروی بدون سرنشین. این پروژه در گوگل پلاس توسط بابک پرویز، استیو لی و سباستین ترون معرفی شد.

عینک گوگل در واقع یک کامپیوتر پوشیدنی به حساب می‌آید. گوگل با یک طراحی ساده و معمولی سعی بر آن داشته رغبت مضاعفی برای کاربران در استفاده از این تکنولوژی نوظهور ایجاد نماید. عینکی با وزن کمتر از یک عینک آفتابی که به مدت یک روز باتری آن شارژ نگه می‌دارد و در صورت استفاده از فیلمبرداری یا هنگ اوت گوگل پلاس این مدت زمان کمتر می شود.

این عینک بدون شیشه است. در واقع یکی از چشم‌های کاربر کاملا آزاد بوده و تصویر توسط یک منشور بر روی چشم دیگر تابش می‌شود. تصویر نهایی معادل یک نمایشگر ۲۵ اینچی است مادامی که کاربر در فاصله ۲٫۵ متری آن قرار دارد. اپل تی وی در راه است.

یک نظر برای ”حریم خصوصی و عینک های گوگل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *